تحصیل در اسلواکی

Image result for ‫اسلواکی‬‎

دلایل مختلفی وجود دارند که کشور اسلواکی را به عنوان کشوری مناسب و مطلوب جهت مهاجرت تحصیلی مطرح می نماید که مختصری از آن به شرح ذیل ارائه می گردد.

امکان تحصیل ارزان قیمت:

همانطور که می دانیم کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را داشته باشند باید هزینه های زیادی برای این موضوع بپردازند و فقط چند کشور محدود هستند که هزینه های تحصیل در آنها  متناسب است.

هزینه تحصیل در کشور اسلواکی به صورت سالانه بین ۲ تا ۵ هزار یورو است که این هزینه بسته به رشته و دانشگاه می تواند متغیر باشد.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می توان دریافت که هزینه تحصیل در اسلواکی بسیار پایین و ارزان قیمت است و این یکی از دلایلی است که تحصیل در اسلواکی را ممتاز می کند.

عضویت اسلواکی در حوضه شنگن:

 

یکی دیگر از مزیتهای تحصیل در اسلواکی عضویت این کشور در حوضه شنگن است که این موضوع باعث می شود کسانی که به هر دلیلی اجازه حضور و اقامت موقت این کشور را به دست می آورند بتوانند در سایر کشورهای حوضه شنگن تردد و زندگی نمایند و از این نظر برای آنها محدودیتی وجود نخواهد داشت.

گاها ملاحظه می شود که افراد کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند که در محدوده شنگن عضویت ندارد و این مساله باعث می گردد نتوانند به سهولت وارد کشورهای معتبر اروپایی بشوند و ممکن است این مساله برای آنها خوشایند نباشد.

زندگی ارزان قیمت:

هزینه های تحصیل در  اسلواکی به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین تر است و این نکته می تواند از دیگر مزیت های تحصیل در اسلواکی  به شمار آید. چنانچه هزینه زندگی برای یک شخص در یک ماه مبلغی  بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو  در ماه می باشد.

و کسانی که بخواهند زندگی مقتصد و ارزان قیمتی را داشته باشند می توانند با مبلغی حدود ۶۰۰ یورو این امر را محقق نمایند.

جاذبه های گردشگری اسلواکی:

کشور اسلواکی از جمله کشورهای بسیار زیبای اروپایی است و این کشور با داشتن مناظر بسیار چشم نواز و جاذبه های توریستی از جمله اماکن تاریخی و هنری  همه ساله تعداد کثیری از گردشگران خارجی را به خود جذب می نماید و عده زیادی تمایل دارند از این کشور تاریخی بازدید نمایند.

همین مساله مزید بر علل دیگر باعث این امر  می گردد که متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا بخواهند اسلواکی را به عنوان کشور مقصد انتخاب نمایند تا هم زمان با تحصیل در اسلواکی بتوانند از جذابیتهای تارخی و توریستی این کشور هم بازدید به عمل بیاورند.

زبان تحصیل در دانشگاه های کشور اسلواکی عمدتا به زبان بومی و اسلواکیایی است ولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسلواکی هم در بعضی از رشته ها وجود دارد و افراد می توانند با داشتن یک مدرک زبان آیلتس از دانشگاه های اسلواکی پذیرش بگیرند.

نمره مدرک زبان آیلتس بسته به هر مقطع تعیین می گردد و بر این اساس کسانی که می خواهند در مقطع لیسانس در کشور اسلواکی ادامه تحصیل دهند باید مدرک زبان آیلتس ۵٫۵ داشته باشند و متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ احتیاج خواهند داشت.

همچنین متقاضیانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اسلواکی را دارند می بایستی تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشند و حداقل نمره مدرک زبان آیلتس برای آنها ۷ می باشد.

طول مدت زمان مدت تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس بین ۳ تا ۴ سال و در مقطع فوق لیسانس ۱ تا ۲ سال می باشد و  طول مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری هم ۳ تا ۴ سال است.

یکی از نکاتی که متقاضیان تحصیل در اسلواکی باید مد نظر قرار بدهند شرط سنی برای ورود به دانشگاه های این کشور است.

بر این اساس متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس تا ۲۵ و متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید زیر سن ۳۵ سالگی اقدام کنند تا از شانس بیشتری برای پذیرش تحصیلی گرفتن از دانشگاه های کشور اسلواکی برخوردار باشند.

اما می توان گفت برای مقطع دکتری محدودیت سنی وجود ندارد و افراد در صورت داشتن مابقی شرایط خواهند توانست بدون محدودیت سنی در مقطع دکتری از دانشگاه های اسلواکی بدپذیرش بگیرند.

کسانی که متقاضیان تحصیل در رشته های خاصی ماتند پزشکی هستند می بایست ابتدای امر در دوره های کالج وارد شوند و پس از گذراندن این دوره و در صورت قبولی در آزمونهای ورودی این رشته مشغول به ادامه تحصیل شوند.

 

چنانچه متقاضیان تحصیل در اسلواکی تمایل داشته باشند در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکیایی تحصیل نمایند می توانند در کالج های این کشور که مختص آموزش زبان می باشد پذیرش بگیرند.

البته شایان ذکر است که این دوره ها رایگان نمی باشد و برای متقاضیان هزینه ای بین ۶ تا ۷ هزار یورو سالیانه دارد.

همانگونه که ملاحظه گردید اسلواکی از جمله کشورهایی است که شرایط نسبتا مناسب و مطلوبی را جهت ادامه تحصیل دارا است و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسلواکی می توانند به این کشور به عنوان مقصدی بی نظیر جهت ادامه تحصیل نگاه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:10-32214909-026

همراه: 09123935825

می توانید ما را در تلگرام دنبال کنید:

https://t.me/rastanjob

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *