ترکیه استانبول

‍ امکانات و بخش‌های دریاچه بیوک چکمجه استانبول
با توجه با این که دریاچه بیوک چکمجه استانبول و پل زیبای روی آن یکی از مکان‌های تاریخی و دیدنی ترکیه محسوب می‌شود، برای جذب گردشگران خارجی و بازدیدکنندگان داخلی و راحتی آن‌ها، امکانات مختلفی را ارائه می‌دهند که در بخش به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت :
پل “معمار سینان”: پل تاریخی بر روی دریاچه بیوک چکمجه استانبول، به طول ۶۳۵ متر و عرض ۷٫۱۶ متر؛ دارای چندین قوس زیبا در قسمت زیرین است که بعدها با نام طراح و معمار عثمانی بنا،” معمار سینان ” نام گذاری شده است.فرودگاه هزارفن: در شمالی‌ترین نقطه‌ی دریاچه، یک فرودگاه کوچک محلی نیز قرار دارد.رستوران‌ها و کافه‌ها: دریاچه بیوک چکمجه استانبولیکی از مراکز تاریخی و دینی این شهر محسوب می‌شوند که نوشیدن چای در یک کافه و خوردن غذای سنتی ترکیه در یک رستوران مشرف به منظره‌ی زیبای آن بسیار لذت بخش خواهد بود.
بیشتر این رستوران‌ها خانه‌های محلی و قدیمی در نزدیکی دریاچه هستند که امروزه به رستوران تبدیل شده‌اند.فضای سبز مخصوص پیک نیک: در اطراف دریاچه بیوک چکمجه استانبول در سمتی که پل قرار دارد، فضای سبزی برای پیک نیک‌های خانوادگی تعبیه شده است. اگر در حوالی این دریاچه اقامت دارید می‌توانید برای پیک نیک از این فضا استفاده کنید.قایق سواری: تعدادی قایقِ قدیمی در کنار این رودخانه‌ی زیبا وجود دارند که گاهی برای زمانی مشخص اجاره داده می‌شوند و گردشگران از آن استفاده می‌کنند.منطقه‌ی پیاده روی: در راستای ساحل دریاچه بیوک چکمجه استانبول یک راه مناسب پیاده روی تعبیه شده است که انتهای آن به اسکله‌ی کوچک و زیبایی بر روی این دریاچه می‌رسد. از این هوای عالی و منظره‌ی زیبا لذت ببرید.
دسترسی به ساحل بیوک چکمجه استانبول
ساحل بیوک چکمجه استانبول ، در حدود ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر در قسمت اروپایی این شهر دو قاره فاصله دارد و از آنجایی که هیچ ایستگاه مترو و یا اتوبوسی در نزدیکی آن نیست تنها راه ارتباطی با آن از طریق تاکسی و ماشین است که تا ایستگاه اخر متروبوس می روید و از انجا با 15لیر سوار تاکسی شده به ساحل می رسید.
دریاچه و ساحل بیوک چکمجه استانبول
دارای یک بندرگاه است و در محلی که رود “کاراسودره” به دریای مرمره می‌ریزد، قرار گرفته است.
این دریاچه در جنوب منطقه‌ی “چاتالجا” در غرب استانبول واقع شده و یک منبع مهم برای آب شیرین محسوب می‌شود.
نوار دریاچه بیوک چکمجه استانبول که در سال ۱۹۸۸ توسط یک سد، تقویت شده است مساحتی برابر با ۲۸ کیلومتر مربع دارد.مؤسسه کاریابی بین‌المللی رستان آدرس : البرز، کرج، میدان توحید، ضلع جنوب شرقی به سمت امامزاده حسن، برج ولیعصر، طبقه پنجم، واحد نهم.
☎️تلفن دفتر: 10-32214908-026
📱تلفن همراه: 09203935825-09023935825
🆔@rasttanjob
#موسسه_کاریابی_رستان #کاریابی_بین_‌المللی_رستان
#ترکیه #کار_ترکیه #ویزا_ترکیه #مهاجرت_ترکیه #مونتاژ_کار #قطعات_لولایی #کارگر_خط_تولید #ترکیه_استانبول #کارگر_ساده #نانوا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *