ترکیه استانبول

‍ اقامت بلند مدت
در ماده ۴۲ الی ۴۵ قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی به شماره ۶۴۵۸، مقررات اجازه اقامت بلند مدت تنظیم گردیده است. همچنین در ماده ۴۰ و ۴۳ آئین نامه اجرائی قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی، مقررات اجازه اقامت بلند مدت تنظیم گردیده است.
برای کدام اتباع خارجی اجازه اقامت بلند مدت تنظیم می گردد؟ به اتباع خارجی که که در ترکیه برای مدت حداقل هشت سال بدون وقفه با اجازه اقامت، اقامت داشته اند و یا دارای شروط تعیین شده از سوی سازمان سیاست های مهاجرتی باشند، با تائید وزارت خانه می تواند از سوی استانداری ها برای آنها اجازه اقامت بلند مدت صادر گردد.
اجازه اقامت بلند مدت برای مدت های چند ساله قابل تنظیم می باشد؟
اجازه اقامت بلند مدت به صورت نامحدود تنظیم می گردد.
شروط لازم برای اجازه اقامت بلند مدت چیست؟
برای تنظیم اجازه اقامت بلند مدت، اتباع خارجی باید دارای شروط ذکر شده در ماده ۴۳ قانون باشند. اقامت در ترکیه برای مدت پنج تا هشت سال بدون وقفه با اجازه اقامت (در محاسبه هشت سال بدون وقفه، بر اساس ماده ۳۸ قانون مدت زمانی که با اجازه اقامت دانشجویی حضور داشته نصف و الباقی اجازه های اقامت به طور کامل حساب خواهد گردید)، عدم دریافت کمک های اجتماعی در سه سال اخیر، داشتن درآمد منظم و مکفی که گذران زندگی خود و خانواده وی (در صورت وجود) را تامین نماید، داشتن بیمه بهداشت و درمان معتبر، نباید فرد خارجی به عنوان تهدیدی برای نظم عمومی و امنیت عمومی به شمار آید (به غیر از اتباع خارجی که سازمان سیاست های مهاجرت مناسب بداند)
حقوق ناشی از اجازه اقامت بلند مدت
اتباع خارجی که دارنده اجازه اقامت بلند مدت می باشند؛ به غیر از وظیفه خدمت سربازی، حق انتخاب و انتخاب شدن (شرکت در رای گیری)، اشتغال به عنوان مامور دولت و واردات خودرو به صورت معاف و مقررات درج شده در قانون ویژه، با محفوظ باقی ماندن حقوق مربوط به تامین اجتماعی، همانند شهروندان ترکیه دارای سایر حقوق می باشد.
دلایل رد، ابطال و عدم تمدید اجازه اقامت بلند مدت چیست؟ در صورتی که فرد برای نظم عمومی و امنیت عمومی تهدیدی جدی به شمار آید، در صورتی که به غیر از مسائلی مانند سلامتی، آموزش و خدمت اجباری در کشور خود، بنابر دلایل دیگر برای مدت بیش از یک سال خارج از ترکیه باشد، در این شرایط اجازه اقامت بلند مدت باطل خواهد گردید.مؤسسه کاریابی بین‌المللی رستان آدرس : البرز، کرج، میدان توحید، ضلع جنوب شرقی به سمت امامزاده حسن، برج ولیعصر، طبقه پنجم، واحد نهم.
☎️تلفن دفتر: 10-32214908-026
📱تلفن همراه: 09203935825-09023935825
🆔@rasttanjob
#موسسه_کاریابی_رستان #کاریابی_بین_‌المللی_رستان
#ترکیه #کار_ترکیه #ویزا_ترکیه #مهاجرت_ترکیه #مونتاژ_کار #قطعات_لولایی #کارگر_خط_تولید #ترکیه_استانبول #کار

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *