دانشگاه و مدرسه عالی در سوئد

تحصیل در دانشگاه ها و مدارس عالی در بهار و پاییز آغاز می شود. تحصیل تمام وقت حدود چهل ساعت در هفته را دربرمی گیرد. می توان تحصیل نیمه وقت را انتخاب کرد و دوره های مختلفی را با زمان های کوتاه تر یا بلندتر گذراند. دراین صورت شخص ساعت های کمتری را در هفته تحصیل می کند و امتیاز کمتری نیز به دست می آورد. سخن رانی ها و کلاس هایی نیز در شب ها و روزهای تعطیل وجوددارد. این وضعیت، کار کسانی را که می خواهند تحصیل و کار را با هم ادغام کنند، آسان تر می کند.

چه زمانی فرد دارای صلاحیت است؟

برای ورود به یک دوره یا آموزش به فارغ التحصیلی دبیرستان نیازاست که صلاحیت ایجاد می کند . دو نوع صلاحیت وجوددارد – صلاحیت پایه و صلاحیت ویژه. برای برخی از آموزش ها، صلاحیت پایه کافی ست، اما برای بسیاری دیگر به صلاحیت ویژه نیاز است.

سال پایه

سال پایه برای کسانی ست که فاقد صلاحیت ویؤه برای تحصیل در رشته ای در مدرسه عالی هستند. این یک آموزش یک ساله درسطح دبیرستان است که هیچ امتیاز دانشگاهی به شخص نمی دهد. اما درعوض این معنا را می دهد که دانش آموز یک امکان تضمین شده را برای تحصیل در رشته موردنظر خود به دست می آورد.

روش دیگری برای یافتن صلاحیت

حتا کسی که به دبیرستان نرفته است می تواند تحصیل در دانشگاه یا مدرسه عالی را درخواست کند. توانایی واقعی درخواست کننده و کافی بودن آن برای تحصیل می تواند .ارزیابی شود توانایی واقعی می تواند از دوره هایی که شخص گذرانده یا از محیط کار، فعالیت های انجمنی یا اقامت طولانی در خارج کشور به دست آمده باشد.

راهنمایی تحصیلی و حرفه ای

در هر دانشگاه و مدرسه عالی، راهنمایی تحصیلی و حرفه ای وجود دارد. اگر به رشته ای علاقمندید که دریک دانشگاه یا مدرسه عالی هست می توانید برای کسب اطلاع به آنجا مراجعه کنید. آنها همچنین می توانند راهنمایی های کلی در مورد تحصیل در مدارس عالی را نیز به شما بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای کار،مهاجرت،سرمایه گذاری وتحصیل در سوئد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:10-32214909-026

همراه: 09123935825

می توانید ما را در تلگرام دنبال کنید:

https://t.me/rastanjob

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *