دانمارک

اجاره آپارتمان در دانمارک
اجاره آپارتمان در دانمارک فرایندی رقابتی و پیچیده است که بیشتر تازه واردها به این کشور را دچار سرگشتگی می کند.
لذا توجه به نکات زیر می تواند تا حدودی برای شما راهگشا باشد.
1- اجاره آپارتمان در دانمارک مخصوصاً در کپنهاگ و تاحدودی شهرهای بزرگ برای بودجه های کم و متوسط بسیار رقابتی است. این به این معنی است که شما باید برای استفاده از یک فرصت بسیار سریع عمل کنید.
2- هزینه اجاره در کپنهاگ برای یک اتاق با امکانات اشتراکی با دیگران حدود پنج تا هفت هزار کرون، برای یک آپارتمان کوچک حدود ده هزار کرون و برای یک آپارتمان دو اتاقه سیزده هزار کرون است. هزینه گرمایش و آب به این ارقام اضافه می شود.
3-در دانمارک مساحت فضای اجاره ای به صورت کلی و با احتساب مساحت زمینی که آپارتمان در آن واقع شده محاسبه می شود. یعنی فضای اشغال شده توسط دیوارها نیز در این محاسبه آمده است. لذا تعجب نکنید اگر خانه 50 متری آگهی شده در واقع شبیه خانه 35 متری باشد.
4- دانمارکی ها آپارتمان را با تعداد اتاقهایش تعریف می کنند. سالن غداخوری، نشیمن و اتاق خواب، همگی اتاق هستند. لذا چنانچه آگهی آپارتمانی با دو اتاق را دیدید ( værelses lejlighed på 50m2) می تواند آگهی آپارتمانی با یک اتاق خواب و یک نشیمن باشد. همچنین توجه کنید آپارتمان با یک اتاق فاقد اتاق خواب مجزا است و به صورت استودیو است.
5- حتی خانه هایی که بدون وسایل معرفی می شوند دارای یخچال، اجاق گاز و فر هستند. ماشین لباسشویی، ظرفشویی و خشک کن هم معمولا داخل اکثر خانه ها هست. پس توجه کنید خانه بدون وسایل خانه خالی نیست.
6-اجاره بها معمولاً منهای هزینه های مصرفی اعلام می شود. اما هزینه گرمایش و آب به صورت مبلغی ثابت و از پیش تعیین شده مستقیماً به صاحب خانه پرداخت می شود. صاحب خانه بعد از پرداخت قبوض مربوط به آب و گرمایش نسبت به تسویه حساب با مستاجر اقدام می نماید. هزینه برق و اینترنت معمولا به صورت مستقیم از طریق مستاجر پرداخت می شود. چنانچه تلویزیون، لپتاپ، تبلت و گوشی هوشمند داشته باشید باید نسبت به پرداخت هزینه مدیا هم اقدام کنید.
7-اجاره نامه به دانمارکی نوشته می شود. شما باید از کمک یک دوست مسلط به زبان و قوانین کمک بگیرید تا مفاد قرارداد را متوجه شوید. مخصوصاً بند 8- اجاره نامه که صاحب خانه می تواند مواردی بر طبق خواست خود در آن بنویسد که بعدها شما را شگفت زده کند.
9- به هیچ وجه دپوزیت و پیش پرداخت را نقدی پرداخت نکنید. پرداخت شما باید قابل رهگیری و استناد باشد.
10- مواظب کلاهبردارها باشید. رقابت بسیار زیاد در بازار مسکن دانمارک باعث شده افراد تبهکار هم نگاهی به این بازار داشته باشند. چنانچه آگهی ملاحظه کردید که خانه ای با موقعیت بسیار مناسب با قیمتی نازل عرضه می شود حتماً به آن شک کنید. چنین چیزی در دانمارک بعید است.موسسه کاریابی بین‌المللی رستان
آدرس: البرز، کرج، میدان توحید، ضلع جنوب شرقی به سمت امامزاده حسن، برج ولیعصر، طبقه پنجم، واحد نهم.
☎️تلفن دفتر:10-32214908-026
📱تلفن همراه: 09023935825-09203935825
🆔@rastanjob

#موسسه_کاریابی_رستان #کاریابی_بین‌المللی_رستان #رستان
#سوئد #اتحادیه_اروپا #شینگن #ویزا #مهاجرت #کار #ثبت_شركت #مهاجرت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *