درباره نروژ

درباره نروژ

درباره نروژ میتوان گفت کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور اسلو است. این سرزمین با قرارگیری در شمال اروپا یکی از بهترین کشورهای جهان به شمار می آید.

 

کشور نروژ

کشور نروژ هزاران سال پیش پوشیده از یخ بود. پس از گرمای زمین کم کم این منطقه به منطقه ای مسکونی تبدیل گردید. جنگل ها و زمین های کشاورزی پدید آمدند و انسان ها در نروژ سکونت یافتند. مدت ها بعد و پس از یادگیری ساخت کشتی، مردمان شمال اروپا از جمله نروژی ها با کشتی های مخصوص خود راهی سفرهای دور و دراز می شدند که هم اکنون افسانه های فراوانی درباره آن ها شنیده می شود. به دریانوردان شمال اروپا وایکینگ گفته می شد. واژه ی نروژ به معنای مسیر شمالی است. نروژ جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و برای سفر و اقامت در آن ویزای نروژ و یا ویزای شینگن نیاز است.

 

 

جغرافیای کشور نروژ

نروژ با کشورهای سوئد، روسیه، فنلاند و از طریق دهانه ای با دانمارک همسایگی دارد. این کشور در زمستان ها پوشیده از برف است. مساحتی حدود ۷۰% شمال این کشور به دلیل سرمای بیش از حد و قرارگیری در مجاورت قطب شمال، خالی از سکنه است. کشور نروژ را می توان کشوری کوهستانی دانست. این کشور پوشیده از جنگل است. حتی در مناطق کوهستانی نیز این منطقه پوشیده از جنگل است. استفاده از چوب جنگل ها، یکی از منابع اقتصادی مهم کشور نروژ به حساب می آید. از طرفی نروژ در مجاورت با اقیانوس منجمد شمالی قرار گرفته است.

 

یکی از نکات جالب توجه این است که نروژ دارای جزیره ای بین قطب جنوب و آفریقا است که خالی از سکنه می باشد.

 

 

سیاست و حکومت در نروژ

درباره نروژ از نظر سیاسی باید گفت کشور نروژ دارای حکومت پادشاهی است و دارای پارلمان است. مسئول قوه مجریه نیز نخست وزیر است. شاید کشور نروژ از معدود کشورهایی است که بحث سیاستش نیز افراد را به سمت آن جذب می کند. دموکرات ترین کشور جهان در سال ۲۰۱۰، عنوانی بود که کشور نروژ در این سال به خود اختصاص داد. نروژ یکی از کشورهایی است که در زمینه توجه به حقوق بشر و رفع نیازهای شهروندان مهم ترین قدم ها را برداشته است. این کشور الگوی بسیاری از کشورهای برای توسعه ی اجتماعی است. سیاست های معقول و درست این کشور در زمینه های مختلف باعث ایجاد موجی از اعتماد در افراد جامعه شده است و همین امر باعث شده تا کمترین میزان جرم و جنایت را در این کشور مشاهده کنیم. در نروژ پادشاه رئیس کشور و نخست وزیر، رئیس حکومت محسوب می شوند. پادشاه نروژ هم اکنون شاه هرالد پنجم است که ابدا اختیارات بی قید و شرطی ندارد که منجر به دیکتاتوری گردد. همین امر نیز باعث شده تا ارتباط مردم با پادشاه کشور بسیار خوب باشد.

 

 

اقتصاد کشور نروژ

واحد پول کشور نروژ کرون است. نروژ دارای منابع فراوانی از جمله نفت خام، گاز طبیعی، آب شیرین و… است. یکی از مسائل با اهمیت در نروژ مالیات های شهروندان است که دولت ما به ازای آن به شهروندان تسهیلات ارائه می کند. مهم ترین محصول صادراتی نروژ، نفت خام است. از دیگر محصولات صادراتی کشور نروژ می توان به فرآورده های دامی و آبزیان اشاره کرد.

 

در زمینه صادرات نفت، کشور نروژ درآمدهای حاصل را بر خلاف بسیاری از کشورها، صرف هزینه های جاری نمی کند. بلکه این درآمدها را که بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است، را در صندوق مخصوصی ذخیره کرده و به عنوان یک سرمایه گذاری هنگفت قرار داده است.

 

تقسیمات کشوری نروژ

درباره نروژ باید گفت که کشور نروژ دارای ۱۹ استان و هر استان دارای تعدادی بخشداری است. بیشتر امور جاری مناطق به وسیله همین بخشداری ها انجام می شود. از مهم ترین استان های کشور نروژ می توان به اسلو، تلمارک، وستفولد و فینمارک اشاره کرد.

 

 

مردم نروژ

مردم نروژ دارای دو زبان اصلی به نام های بوکمال و نینورسک هستند. زبان بوکمال نزدیک به زبان دانمارکی و زبان نینورسک نزدیک به زبان مردم شمال سوئد است. اکثریت مردم نروژ دارای دین مسیحی هستند.

 

جاذبه های طبیعی و گردشگری

آبدره گیران گرفورد  Geirangerfjord

درباره نروژ و جاذبه های آن می توان گفت که مهم ترین جاذبه گردشگری کشور نروژ را می توان آبدره ها دانست. این آبدره در شهر السوند در جنوب شرقی نروژ واقع گشته و توسط کوه ها و آبشارهای زیبایی احاطه شده است. مردم بسیاری با استفاده از رزرو تور نروژ و یا تور اروپا برای دیدن این طبیعت زیبا به این کشور سفر می کنند.

 

 

یخچال طبیعی جاست دالسبرینJustedalsbreen

این یخچال بسیار زیبای پوشیده از یخ بزرگ ترین یخچال طبیعی اروپا است که هرساله شاهد حضور گردشگران تور نروژ و یا تور اروپا می باشد. این جاذبه طبیعی بسیار دیدنی در جنوب کشور نروژ و در پارک ملی قرار گرفته است.

 

نردکپ

این منطقه شمالی ترین نقطه اروپا است. در اوقاتی از سال که بین ماه های مه و جولای است،در این منطقه آفتاب غروب نمی کند و همین مساله باعث شده تا نردکپ به عنوان یک مقصد گردشگری تابستانی بسیار مورد توجه قرار گیرد.

 

آبشار ورینگفوسن

این آبشار را می توان مشهورترین آبشار این کشور دانست. ورینگفوسن دارای ۱۸۰ متر ارتفاع است. یکی از جاذبه های این آبشار که بین شهرهای اسلو و برگن قرار گرفته است، هتلی است که در قرن ۱۹ بالای آن ساخته شده است.

 

شفق های قطبی

یکی دیگر از جاذبه های بی نظیر کشور نروژ دیدن شفق های قطبی است که بسیاری را شیفته خود کرده است.

 

جاذبه های ساخت بشر

برگن

ساختمان های زیبا و قایق هایی که در یک مجموعه در کنار هم قرار دارند ، منظره ای بسیار زیبا تشکیل داده اند که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. برگن در گذشته منطقه ای تجاری بوده است و امروز بافت تاریخی آن بسیار زیبا و ارزشمند می باشد.

 

کلیسای چوبی هدال

این کلیسا در نوتودون واقع شده است. کلیسای هدال تماما از چوب ساخته شده و بزرگ ترین کلیسای چوبی نروژ به حساب می آید. در افسانه ها ذکر کرده اند که ۵ کشاورز این کلیسا را در طول ۳ روز ساخته اند.

 

موزه کشتی وایکینگ ها

این موزه در اسلو واقع شده است و در آن لوازم مختلفی مربوط به وایکینگ ها نمایش داده شده است. همچنین کشتی های مختلف بازسازی و تعمیر شده به جای مانده از قرن های نهم را می توان دید. بازدید از این موزه می تواند در شناخت تاریخ نروژ، خلق و خوی آن ها و… به بازدیدکنندگان کمک کند و برای ساعتی مخاطبان را به دنیای خیال انگیز وایکینگ ها سوق دهد.

 

کلیسای جامع نیداروس

این کلیسا در قرن ۱۱ میلادی و در شهر تروندهایم ساخته شده است. این کلیسا به افتخار سر دسته وایکینگ ها که بعدها به پادشاهی رسید، یعنی الاف، ساخته شد. کلیسای نیداروس مهم ترین کلیسای نروژ و بزرگ ترین ساختمانی است که در کل اسکاندیناوی از زمان قرون وسطی به جای مانده است.

 

کلیسای چوبی اورنس

از موارد جالب توجه در این کلیسا آمیختگی چندین سبک در آن است. همچنین از چوب برای ساخت این کلیسا استفاده شده است. تاریخ این کلیسا را می توان به قرن ۱۲ نسبت داد.

 

شهر معدنی روروس

 

این شهر در گذشته به مدت ۳۰۰ سال محلی برای استخراج مس بوده است. استخراج مس در این شهر معدنی در سال ۱۹۷۷ به اتمام رسید و از آن به بعد تبدیل به یک شهر توریستی شد.

نروژ یکی از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. دیدنی های نروژ  یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا محسوب می‌شود که همه‌ساله میزبان تعداد بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف جهان می‌باشد. دیدنی های نروژ  در این کشور اروپایی کم نیست و شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی مشخص از طریق تور نروژ و یا مستقل به دیدن این مکان‌ها در سفر به نروژ بپردازید. در این مقاله شمارا با نمونه‌هایی از زیبایی‌های کشور نروژ بیشتر آشنا خواهیم نمود پس تا انتها همراه ما باشید اگر عازم این کشور هستید.

 

دیدنی‌های نروژ یکی از قطب‌های گردشگری

در کشورهای مختلف دنیا در روزهای مختلف سال شاهد توریست و گردشگران بسیاری هستید. این حضور افراد بافرهنگ‌های مختلف در کشورهای دنیا می‌تواند بیانگر دیدنی‌ها و همچنین مکان‌های تاریخی آن منطقه یا کشور باشد. دیدنی‌های نروژ نیز می‌تواند دلیل حضور میلیونی افراد از نقاط مختلف دنیا باشد. در نروژ شما شاهد مکان‌های دیدنی مانند موزه‌های تاریخی، جنگل‌های سرسبز با انواع گونه‌های گیاهی، کوهستان‌های مرتفع و زیبا، سواحل و دریاچه‌های خروشان و چندین مکان دیگر هستید که می‌توانید به این مکان‌ها مراجعه نموده و از دیدنی‌های آن استفاده نموده و از دیدن آن‌ها لذت کافی را ببرید.

 

 

سواحل سنگی زیبای خوش آب‌وهوا از دیدنی‌های نروژ

یکی از مکان‌های دیدنی و درعین‌حال خوش آب‌وهوا در کشور نروژ سواحل آن می‌باشد. کمتر کسی است که به این کشور اروپایی سفر کند و در سواحل زیبای آن گشتی نزده باشد؛ اما این مکان‌ها از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند چراکه دارای طبیعت منحصربه‌فرد در خود می‌باشند و این دلیلی است برای نامیدن سواحل سنگی نروژ. سواحل سنگی نروژ  از دیدنی های نروژ هستند در لیست گردشگران و توریست قرار دارد. چراکه پیاده‌روی در این صخره‌های ساحلی نیازمند روحیه شجاعت و ریسک می‌باشد. در ادامه شمارا با سه مورد از این سواحل سنگی از دیدنی های نروژ  بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

 

ترولتونگا، Kjeragbolten, پریکستولن از دیدنی‌ های نروژ

سواحل سنگی یکی از دیدنی‌های نروژ هستند که با سه مکان جالب مشخص می‌شوند. ترولتونگا، Kjeragbolten, پریکستولن سه صخره دیدنی و جالب در سواحل نروژ هستند که افراد با دیدن این مکان‌ها زیبا به حیرت می‌افتند و دلیل آن نیز ظاهر منحصربه‌فرد این صخره‌های ساحلی است. پریکستولن یک صخره بزرگ با ۶۰۴ متر طول می‌باشد که دارای شیب خاصی است افراد در مدت‌زمان دو ساعت می‌توانند روی سطح شیب‌دار این صخره به پیاده‌روی بپردازند البته به دلیل ارتفاع و شیب زیاد نیازمند توانایی‌های کوهنوردی هستند تا دچار سانحه نشوند.

 

Kjeragbolten, این صخره ساحلی از زاویه دید جالبی برخوردار است. اگر از روبه‌رو به نحوه قرار گرفتن آن توجه کنید آن را محبوس شده در میان دو دیوار از صخره‌های اطراف می‌بینید. در پایین این صخره تا ارتفاع زیادی فضای خالی وجود دارد و اگر از روحیه نترسی برخوردار هستید می‌توانید در بالای آن بایستید. ترولتونگا، این صخره نیز به‌صورت بیرون‌زدگی با ظاهر زبانی که بیرون آمده خودنمایی می‌کند و افراد کوهنوردی بسیاری برای پیاده‌روی به سمت خود می‌کشد. در زمان مراجعه به این دیدنی‌های نروژ توصیه می‌کنیم از مهارت‌های کوهنوردی برخوردار باشید.

 

 

کلیساهای مقدس یکی از دیدنی‌های نروژ

کلیساها در میان دیدنی‌های نروژ از اهمیت و قداست خاصی میان مردمان این سرزمین و همچنین گردشگران برخوردار می‌باشند. شکوه و معنویتی که در این کلیساها وجود دارد افراد را برای حضور در آن‌ها مایل نموده که علاوه بر زیبایی آن، حال و هوایی روحانی به آن‌ها می‌بخشد. کلیسای جامع Nidaros و دو کلیسای چوبی به نام‌های Heddal و Urnes نمونه‌ای از دیدنی‌های نروژ می‌باشند.

 

کلیسای جامع Nidaros

 

این کلیسای قدیمی و زیبا با قدمتی هزارساله از مکان‌های مقدس و همچنین زیارتی در کشور اروپایی نروژ به‌حساب می‌آید که در سال ۱۰۶۶ میلادی ساخت آن توسط واکینگ ها آغاز و در سال ۱۳۰۰ به اتمام رسید. این کلیسا با ظاهر قدیمی و زیبایی که دارد از معروف‌ترین کلیساها و دیدنی های نروژ می‌باشد.

 

کلیسای چوبی Urnes

 

این کلیسای چوبی از قدیمی‌ترین کلیساهای نروژ است و دارای قدمتی ۹۰۰ ساله می‌باشد. این مکان یکی از دیدنی‌های نروژ محسوب می‌شود که در قسمت غربی این کشور واقع‌شده است و تماماً از چوب دران استفاده‌شده است.

 

کلیسای چوبی Heddal

 

یکی از کلیساهای قدیمی و مقدس که در قرن ۱۹ الی ۲۰ بناشده است، کلیسای چوبی Heddal می‌باشد. اهمیت این مکان برای ساکنین اطراف آن بسیار زیاد است و اغلب مراسم‌ ازدواج را در این مکان مقدس انجام می‌دهند.

 

 

موزه‌های تاریخی از دیدنی‌های نروژ

از دیگر دیدنی‌های نروژ می‌توان به موزه‌های تاریخی این کشور قدیمی اشاره کرد. موزه‌ها بیانگر آداب‌ورسوم و سرگذشت مردمان و فرهنگ هر کشوری می‌باشد که دیدن آن برای هر توریستی از جذابیت‌های خاصی برخوردار می‌باشد. دراین‌بین موزه وایکینگ‌ها یا بهتر بگویم کشتی وایکینگ از این نمونه موزه‌ها محسوب می‌شود. این موزه از کشتی‌های عظیم‌الجثه، جالب و قدیمی تشکیل‌شده است که دارای ظاهری کارتونی می‌باشد. تصور اینکه این کشتی‌ها در زمان‌ها دور توسط وایکینگ‌ها در دریاها هدایت می‌شدند، بسیار جالب و شنیدنی است. درست است، این کشتی‌های عظیم‌الجثه که جزء دیدنی های نروژ هستند توسط وایکینگ‌ها در قرن نهم برای حمله به مناطق مختلف و ترساندن ساکنین آن مناطق استفاده می‌شده است که از نمونه‌های آن می‌توان کشتی وایکینگ اوزبرگ را نام برد.

 

 

یخچال‌های طبیعی از دیدنی‌های نروژ

یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری که از دیدنی‌های نروژ به‌حساب می‌آید، یخچال‌های طبیعی این کشور اروپایی است. چشم‌اندازی زیبا که سرتاسر آن را برف پوشانده، حال و هوایی سرد و دل‌چسب به این‌گونه مکان‌های دیدنی بخشیده است. برای یک تفریح و بازی مهیج اسکی می‌توانید خود را به یخچال طبیعی Jostedalsbreen که در سمت جنوب کشور نروژ قرار دارد، رسانده و از دیدنی‌های آن نیز بهره‌مند شوید. در زمان رفتن به این‌گونه از مکان‌ها سرد حتماً خود را مجهز به البسه گرم و وسایل ضروری نمایید.

 

 

آبدره‌ها از معروف‌ترین دیدنی‌های نروژ

از دیدنی‌های نروژ هرچه بگوییم کم است. این کشور قدیمی از مناطق زیبایی برخوردار است که در میان تمامی جاذبه‌های طبیعی آن، آبدره‌ها بسیار چشم‌نواز و زیبا می‌باشند. این مکان‌های معروف از زیبایی صخره و کوه‌هایی که در اطرافشان احاطه‌شده برخوردارند.

 

مزارع و آبشارهای خروشان به زیبایی آن‌ها لطافت دوچندانی بخشیده است. در جنوب غربی نروژ شما می‌توانید نمونه‌ای از این آبدره‌ها  که از دیدنی های نروژ محسوب می شوند را مشاهده نمایید. این آبدره Geirangerfjord نام دارد که دارای طول وسیعی به‌اندازه پانزده کیلومتر می‌باشد. این آبدره همچنین در حاشیه شهر السوند که یک مکان ساحلی است واقع‌شده است. در سفر به نروژ دیدن این جاذبه‌های طبیعی را از دست ندهید.

 

 

شهر قدیمی Bryggen از دیدنی‌های نروژ

نروژ شهرهای قدیمی و زیبای بسیاری در خود جای‌داده است که دیدن هریک می‌تواند در افراد حس و حال جالبی ایجاد نماید. قدمت چندساله این‌گونه از شهرها و نوع بافت و سکونت در آن‌ها از ویژگی‌های بارز این‌گونه از مکان‌ها محسوب می‌شود. در میان تنوع شهرهای دیدنی در نروژ شما شهر Bryggen را می‌توانید در لیست دیدنی‌های نروژ قرار دهید.

 

این شهر قدیمی از ساختمان‌هایی زیبا با بافتی قدیمی تشکیل‌شده که در کنار سواحل آن قایق‌های کوچک و بزرگی را مشاهده می‌نمایید. این شهر زیبا در لیست میراث یونسکو ثبت‌شده است و شاید تجارت ۴۰۰ ساله دران دلیل این‌چنین اهمیتی برای این شهر تجاری باشد. این شهر تجاری همچنان در انتخاب بازرگانان از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست و اگر در میان کوچه‌های آن گشت‌وگذاری کرده باشید متوجه خریدوفروش دران خواهید شد. در پایان باید اشاره نماییم که دیدنی‌های نروژ بسیار می‌باشد و در این مطلب سعی شد به نمونه‌هایی از آن‌ها پرداخته شود.

آدرس:کرج،میدان توحید،ضلع جنوب شرقی به سمت امامزاده حسن، برج ولیعصر، طبقه 5، واحد9

026-32214908-10 تماس زمان اداری  17-8:30

09203935825-09023935825- 09123935825

تلگرام:@rastanjob        اینستاگرام:rasttanjob

آدرس سایت:www.rasttan.com

#مؤسسه_بین_المللی_رستان #کاریابی_رستان #رستان #اقامت #نروژ_کار #درباره_نروژ #کار #مساحت_نروژ #مهاجرت_نروژ #اخبار_نروژ #نروژ_جمعیت #نروژ_مساحت #نروژ_مهاجرت #مهاجرت #کار_نروژ #خبر_نروژ #خبر #مهاجرت_به_نروژ #تابعیت_نروژ #اقامت_نروژ #جمعیت #تحصیل_در_نروژ #تحصیل_نروژ #کشور_نروژ #جمعیت_نروژ #مردم_نروژ #تاریخ_نروژ  #مردم #جمعیت #تاریخ #نروژ #جاذبه های_دیدنی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *