مهاجرت به سوئد

درحال حاضر حدود ۱۰ میلیون نفر در سوئد زندگی می کنند. حـدود ۵/۳ میلیـون نـفر از آنها در سه شهـر بزرگ کشـور زندگی می کنند: استکهلـم، یوتبوری و مالمو. حدود ۱۶٪ از جمعیت سوئـد نزدیک به ۱٫۶ ملیون نفر، متولد خارج از کشور هستند.

در قرن بیستم شمار زیادی به سـوئـد مهـاجـرت کردند. به استثنای مـوارد محدود سـوئـد از جنگ جهانی دوم تاکنـون مقصد مهاجران شده است به سخـن دیگر شمار مهـاجران به این کشـور بیش از کسانی است که از این کشور خارج شدند.

در دهـه هـای ۱۹۵۰ و ۶۰ سـوئـد به نیروی کار نیـاز داشت. مردمـانی از کشورهـای همجـوار سـوئـد برای کار به اینجـا آمـدنـد. بسیـاری حتـی از کشورهای ایتالیا، یونان، یوگسلاوی و ترکیه به سوئد آمدند.

در دهه ۱۹۸۰ کسانی از آمریکای جنوبی، ایران، عراق، لبنان، سوریه، ترکیه و اریتره از سوئد درخواست پناهندگی کردند. چنـدی پس از آن مردمی از سومالی و اروپای شرقی نیز به سوئد آمدند.

در ســـال ۱۹۹۹ شورای اروپا تصمیـم گرفت که اتحادیه اروپا (EU) بایـد یک سیاست مشترک مهاجرتی و پناهنده پذیری تدویـن کند. این سیاست مشترک همکاری شِنگِن نامیده می شود. سوئد در سال ۲۰۰۱ به همـکاری شنگن پیوست. معنای این پیوستن این است که تمام کسانی که به صورت قانونی در منطقـه شنگن به سرمی برند، می توانند آزادانـه و بدون نشـان دادن گذرنامـه از مـرزهای این کشـورهـا بگذرند. قرارداد همـکاری شنگن باعث افزایش پناهندگی در آغاز قرن بیست و یکم شد.

در سـوئـد، مهاجـرت بر مبنای قانون اتباع بیـگانه تنظیـم شـده است که مقـررات مربوط به درخواست پناهندگی، اجازه اقامت و پیوند خانوادگی را دربر می گیرد.

حدود ۷/١ میلیون نفر از اتباع سوئد در سال ۲۰۱۶ خارج از این کشور به دنیا آمدند. تابلـوی زیر از دفـتر آمار مرکزی (SCB) گرفته شده که در آن بیشترین مهاجران وارد شده در سال ۲۰۱۶ را نشان داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به سوئد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:10-32214909-026

همراه: 09123935825

می توانید ما را در تلگرام دنبال کنید:

https://t.me/rastanjob

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *