[metaslider id=865][metaslider id=865]در این دانستی به اقلیم کردستان عراق میپردازیم و اطلاعاتی از آن را در اختیار ما می گذاریم:

اقلیم کردستان عراق در شمال عراق قرار دارد و تنها حکومت خودمختاری است در جهان که آزادی بیشتر و تفاوت قانون گذاری و نسبت به حکومت مرکزی را دارد.

از سال 2004 بعد از سرنگونی صدام حسین منطقه کُرد نشین عراق به صورت مستقل از دولت مرکزی سعی در پیشرفت و منطقه داشتند و پس از سه سال یعنی در سال 2007 باعث پیشرفت چشمگیری در منطقه شد و روز به روز این پیشرفت ادامه داشت و منطقه اقتصادی مهمی در خاورمیانه شد تا سال 2013 که داعش در منطقه سوریه و عراق وارد شد و با این که هیچ درگیری و جنگی در داخل اقلیم نشد اما به رکود اقتصادی برخورد کردند. اما بعد از اتمام جنگ و حل مشکلات داخلی در حال حاضر پیشرفت اقتصادی خود را از سر گرفته و پیش به سوی مهره اصلی اقتصادی در خاورمیانه است.

  • بافت شهری شهر های کردستان عراق همچون شهرهای امارات متحده عربی می باشد و روز به روز در حال رشد می باشد.
  • امنیت در کردستان عراق با وجود پیشمرگان ارتش کردستان تامین می باشد و هیچگونه اختلالی در امنیت آن ایجاد نشده و نمی شود چون بسیار قانونمند و خدمت گزار هستند و همه دستگاه ها در تلاش هستند که آینده بهتری را برای منطقه خود فراهم آورند.
  • زندگی معیشتی در کردستان بسیار ارزان می باشد چون درآمد همه قشرها به دلار امریکا است و مخارج زندگی به دینار عراق است.
  • از همه این موارد که بگذریم، مردمان کردستان بسیار خون گرم و مهمان نواز و غیور می باشند. همین غیرت آنان هم هست که طی این چند سال اجازه نداد داعش به آن منطقه برسد، با وجود این که شهید های زیادی دادند اما یک وجب از خاک خود را تسلیم داعش نکردند.
  • اگر افرادی قصد کار یا سرمایه گذاری در خارج از کشور دارند به نظر ما و طی تحقیقاتی که انجام شده است در حال حاضر کردستان عراق بهترین مکان برای کار و سرمایه گذاری می باشد، چون که در آینده نزدیک دوباره قطب اقتصاد خاورمیانه می شود و این بار همه نگاه ها به جای این که به سمت امارات متحتده عربی باشد به سمت کردستان است، چون ظرفیت امارات متحتده عربی پر شده است و دیگر افرادی با سرمایه کمتر نمی توانند سرمایه گذاری کنند، لذا دولت ایالات متحده امریکا و دولتهای اروپایی و روسیه نگاه ویژه ای به سمت کردستان دارند که سرمایه گذاری ها از این به بعد در آنجا شروع شود و سود های کلانی به دست آورند.
  • این توضیحاتی بود که طبق اطلاعات به دست آمده برای شما عزیزان گذاشتیم و امیدواریم استفاده کرده باشید. جهت هرگونه پرسش و سوالاتی که در این خصوص دارید می توانید با شماره های زیر تماس گرفته و اطلاعات بیشتری کسب کنید:

09108767597 : آقای سرداری

09123935825: آقای میرهاشمی

 

در ادامه عکس هایی از اقلیم کردستان عراق گذاشته شده برای شما عزیزان

 

 

Irbil Hawler Dler Mardokhi Wallpapers

ERBIL, IRAQ: The city of Erbil at night.
Over the past twenty years Kurds have built numerous different styles of housing from villages, to IDP camps, to hotel towers.
Photo by Sebastian Meyer

2 پاسخ به “کردستان عراق-اربیل-سلیمانیه”

  1. با سلام بنده بیست سال تجربه تدریس زبان انگلیسى دارم مدرک تى تى سى را دارم آموزش آنلاین هم دارم ادرس پیج اینستاى من english_language_skills در زمینه فنى و حرفه اى هم دیپلم مدیریت خانواده. و دیپلم گردشگرى اکوتوریزم دارم. متاسفانه عدد٣٧ایمیلم انگلیسى تایپ نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *